• SVK

Reportáž: Škoda HORAL MTB maratón 2020 – poriadne horúci deň

Napísal WeLoveCycling

V sobotu 8. 8. 2020 sa konalo tradičné maratónske podujatie v oblasti Kráľovohoľských Nízkych Tatier. Tentoraz to bolo za mierne iných podmienok oproti minulým ročníkom. Najväčšou zmenou bolo „zrušenie“ ikonickej a najdlhšej trate Krejzi. Ale všetci sme radi, že sme sa nakoniec mohli stretnúť a zapretekať si.

Rosničky v predpovedi počasia dopredu hlásila veľmi horúce počasie, ktoré nakoniec aj prišlo. Jazdci si z minulých ročníkov určite pamätajú rôzne extrémy počasia. Takéto podmienky síce neboli extra príjemné, najmä pre jazdcov z dlhších tratí. Možno si aj želali, aby aspoň trochu spŕchlo. No nedočkali sa. 😊

V sobotu ráno o 8:30 odštartovala prvá vlna, najdlhšia trať s názvom LEJZI – dĺžka 80 km a prevýšenie 2 500 m. Následne o hodinu trať SENZI s dĺžkou 48 km a prevýšením 1 500 m. O 10:00 štartovala trať s názvom ÍZI a dĺžkou 33 km. A nakoniec to bola rodinná trať DEJZI s dĺžkou 17 km. Vybrať si teda mohol každý.

Horúčava a super trať

Podmienky na trati boli veľmi suché a rýchle, preto jazdci prichádzali do cieľa takmer čistí. Kvôli vysokým teplotám bolo potrebné dodržiavať pitný režim, na ktorý upozorňovali aj organizátori. O túto základnú potrebu sa starali aj občerstvovačky rozmiestnené na trase. Trať bola dobre značená a na takmer každej odbočke alebo križovatke sa nachádzali regulovčíkovia, ktorí usmerňovali cyklistov.

Po príchode do cieľa na všetkých čakala príjemná atmosféra, vynikajúci guláš a studené osvieženie v podobe piva či nealko nápoja. V depe sa taktiež nachádzali wapky, ktoré síce tento rok veľmi potrebné neboli, ale organizátori počítali so všetkým.

Kto vyhral? No predsa všetci!

Najdlhšiu tohtoročnú trať Lejzi zdolal v najlepšom čase Ján Halík s časom 3:28:40. Trať Senzi vyhral Radovan Bíroš s časom 2:02:14 a zo žien vyhrala Zuzana Juhasová s časom 2:31:42. Trať Ízi ovládol Matúš Mikulec s časom 1:30:23, ktorý patrí do kategórie kadetov vo veku 15-16 rokov. Rastie nám tu nový talent slovenskej cyklistiky? 😊

Víťazmi sa však stali všetci zúčastnení, ktorí sa prekonali, sadli v tento deň na bicykel a užili si jednu peknú sobotu na podujatí Škoda HORAL MTB maratón 2020.

Všetky fotografie z týchto pretekov nájdete na tomto odkaze.

Ďalšie podujatie zo série Škoda BIKE OPEN TOUR sa uskutočni 05. septembra v Slovenskom raji. Všetci organizátori sa na vás už tešia a my z WeLoveCycling tam budeme tiež.