• SVK

Reportáž: Škoda Slovenský raj – ďalší športový víkend za nami

Napísal WeLoveCycling

V sobotu 05. 09. 2020 sme sa mohli všetci stretnúť na druhom kole tohtoročnej skrátenej edície Škoda BIKE OPEN TOUR. Tentoraz to bolo v krásnom prostredí Slovenského raja a toto miesto opäť nesklamalo. Ponúklo nám „arénu“ v lone prírody a cyklistiku si počas tohto dňa užil každý. No nebolo to len o nej.

Počasie vyšlo parádne. Ráno sa všetci pomaly schádzali v Hrabušiciach, konkrétne v ich časti Podlesok, a toto miesto je vám možno známe. Áno, je to východiskový bod pre túry do Slovenského raja. Pre všetkých bolo pripravené veľké parkovisko, zaparkovať teda nebol problém. Stačilo už len vybrať bicykel, prísť na štart a pekne si zapretekať.

Na výber boli 3 trate

Už pri prihlásení si bikeri mohli vybrať z troch tratí, ktoré v tento deň chceli absolvovať. Trať Elite merala 70 km, trať Profi bola o niečo kratšia, mala 52 km a pre rekreačných jazdcov a hobíkov tu bola aj trať Rekre s príjemnými 19 kilometrami. Zaujímavosťou tohto ročníka boli trate pre ebikerov a trať pre gravel jazdcov. Obidve merali po 52 kilometrov.

Absolútnym víťazom sa stal na najdlhšej trati Ján Halík s časom 3:02:52. No víťazmi boli všetci, ktorí počas tohto dňa neostali sedieť doma na gauči, našli v sebe aktívneho a súťažného ducha a prišli na maratón v Slovenskom raji.

Sprievodný program

V tento deň to však nebolo len o pretekaní. Celá rodina si mohla prísť na svoje. Malé detičky si tu našli skákacie hrady, detské kútiky a mnoho ďalšieho. Možnosť otestovať a pozrieť sa bližšie na nové modely áut a bicyklov od značky Škoda určite ocenili rodičia. A na koniec dňa všetkých zúčastnených cyklistov čakala tombola a samozrejme občerstvenie.