• SVK

Reportáž: Škoda MTB maratón Rajecké Teplice – poriadne bahenné kúpele

Napísal WeLoveCycling

Veľké finále Škoda MTB maratónu sa konalo tak ako minulý rok v Rajeckých Tepliciach. A tak ako vlani aj tentokrát pršalo. Krásne prostredie kúpeľného mesta a jeho okolie učarovalo usporiadateľom, a preto sa rozhodli umiestniť finále opätovne práve sem. Po troch úspešných kolách v Topoľčiankach, Slovenskom raji a vo Svite sa konalo posledné tohtoročné kolo, ktoré bolo rovnako zaujímavé a vzrušujúce ako kolá predchádzajúce.

Ako som už spomínal, počasie bolo upršané a trate boli poriadne rozmočené. Počas samotných pretekov našťastie len občas jemne mrholilo ale výdatné prehánky pred tým sa postarali o „zábavu“ a to najmä na lúčnych pasážach trate. Jazdci po skončení pretekov svoje bicykle ani nespoznali a to vôbec netreba spomínať, že samotní pretekári mali blato doslova až za ušami. Niektorí vtipne poznamenali, že v kúpeľnom meste to boli poriadne bahenné kúpele.

Avšak nálada bola napriek náročným podmienkam výborná. Krásne prostredie Rajeckej doliny tomu len dopomohlo. V zázemí na kúpalisku už bol každý vysmiaty 😊. Pestrý program zabavil všetkých členov rodiny a čerešničkou na torte bola príjemná živá hudba v podaní speváčky Michaely Martykanovej.

Hobby trať – 18,5 km

Prvé miesto získal Matej Švoňava, druhé Dušan Oravec a tretie Roman Vaľo. Vo svojej kategórii Kadeti 15-16 sa umiestnili v rovnakom poradí. V kategórii žien získala prvé miesto Terézia Ciriaková, a taktiež skončila s prvým miestom aj v kategórii Kadetky 15-16.

Pretekár v akcii

Polmaratónska trať – 50 km

Prvé miesto v absolútnom poradí Škoda MTB Rajecké Teplice získal Radovan Bíroš. Druhé miesto Michal Straka a tretie miesto Martin Belko. Všetci traja sa v rovnakom poradí umiestnili aj vo svojej kategórii Muži 19–39. V kategórii žien získala prvé miesto Kristína Tichá, ktorá prvú pozíciu obhájila aj vo svojej kategórii Juniorky 17–18.

Pretekári v akcii

Maratónska trať na 80 km

V absolútnom poradí Škoda MTB Rajecké Teplice vyhral Karel Hartl, ktorý získal zároveň aj prvenstvo vo svojej kategórii Muži Masters 40–49. Druhé miesto získal Patrik Podolák, ktorý takisto získal prvé miesto v kategórii Muži 19–39. Tretie miesto získal Andrej Kubiš, ktorý sa vo svojej kategórii Muži 19–39 umiestnil na druhom mieste. V kategórii žien získala prvé miesto Janka Keseg-Števková, ktorá získala prvenstvo aj v kategórii Ženy 19 rokov a viac.

To, že si Škoda medzi svoje podujatia vybrala práve cyklistiku má jednoduché vysvetlenie. Zakladatelia značky Václav Laurin a Václav Klement predsa začínali ako výrobcovia bicyklov. A tak značka pokračuje v tejto tradícii tým, že podporuje cyklistické preteky a to rovnako tie najväčšie svetové, akými sú Tour de France či Vuelta, ale aj tie celoslovenské ako Okolo Slovenska, L´Etape by Tour de France Slovakia, či naše obľúbené Škoda BIKE OPEN TOUR. A my sa už teraz môžeme tešiť, čo prinesie budúcoročná cyklistická sezóna.

Fotogalériu z tohto skvelého dňa nájdete na tomto odkaze.