A Vashegyre ezúttal a legmeredekebb Ausztria felöli feljutást választottam, ezt egy intenzív lejtőzés követi. Majd Burg helység elején befordulunk a kőbánya felé, amin keresztül a Pinkát követve Maghyarországra jutunk.
A pinka szurdok nagyon vadregényes hely, még jó idő esetén is vannak részek ahol tolni kell a cangát, mert kidölt fák alatt vagy felett kell átjutni.
Én többnapos eső után mentem végig rajta, az áradó víz mellett ez nem teljesen veszélytelen, mert az “út” néhol annira keskeny, hogy a bicó és én nem fértünk el egymás mellett. Az SPD cipő sem a legideálisabb erre a terepre amikor dagonya van. A nagyobb pocsolyákon áthajtottam a többi részen toltam. Túrista jelzésekkel, viszont jól el van látva a terület. Hosszú nadrág ajánlott, mert csalánon is többször átkelünk. Üdv az őstermészetben.
