Fő szponzorként a Tour de Zalakaroson

Szerző: WLC

Idén 12. alkalommal került megrendezésre a Mapei Tour de Zalakaros, és a kerékpáros versenyek megszokott szereplőiként mi is jelen voltunk, hogy támogassuk a szervezőket, a versenyzőket és emeljük a rendezvény sokszínűségét.

A verseny szeptember 26-27-én zajlott le, 20200 résztvevővel, rengeteg nézővel, és persze a járványügyi helyzetre vonatkozó szabályok betartásával. Hat különböző távra lehetett nevezni, köztük a 137 km-es maratonra, a 33 km-es családi túrára és a kicsiknek gyermekversenyekre is. A Škoda országúti maraton férfi győztese Gönczy Gergő lett, aki 3:17:01 idő alatt tette meg az útvonalat. A női versenyzők közül Szabó Adrienn szerezte meg az első helyet, 3:46:31-es idővel. A maraton versenyzői a korábbi évekhez képest új szakaszokon haladtak, hogy még nagyobb biztonságban tekerhessenek. A raj Zalakorosról indult, és ide is tért vissza, miután számos kis településen áthaladva élvezhették a zöldellő táj szépségét. Hiába a nagy táv, az eseményen amatőr bringások is részt vettek, és remekül teljesítettek!

Az esemény egyik fő szponzoraként a Škoda felelt a szervezők autóinak biztosításáért, a résztvevők szórakoztatására pedig a SPIRIT AUTO kereskedés készített installációt a helyszínen. Az autók szerelmesei az új Škoda modelleket is testközelből megtekinthették.

Az együttműködés jövőre is folytatódik, sőt: 2021-ben a Škoda maraton még nagyobb kihívással várja azokat, akik szeretnék egy nagy, nyugat-európai pályához illő versenyen kipróbálni magukat. Az idei útvonalhoz képest egy felújított szakaszt is hozzákapcsolunk a távhoz, így 166 km-es lesz az út, 1500 méteres szintkülönbséggel. De nem csak a plusz kilométerek jelentenek majd újdonságot, a korábbi utak is másfelé kanyarognak majd. Jövő szeptemberben ismét találkozunk!