Cyklokros v Táboře exkluzivně. Zlato Stránského či bronzový Wout van Aert

Autor: Radek Malina, Michal Červený

Dvě medaile slavil český cyklokros během Světového poháru v Táboře, který byl během posledního listopadového víkendu úvodním podnikem zkráceného seriálu. O zlato se mezi juniory postaral Matěj Stránský, bronz v téže kategorii přidal Matyáš Fiala. Dalším nejlepším českým výsledkem byla pátá příčka Jakuba Římana v kategorii do 23 let.

Premiérový triumf mezi muži slavil Belgičan Michael Vanthourenhout, ežnám vládla Lucinda Brandová z Nizozemska.  Kvůli epidemiologickým opatřením se závod jel bez diváků, a tak čtenářům přinášíme fotoreportáž Michala Červeného.

01 - Se zpožděním, ale přece. Na tradičním místě, v jihočeském Táboře, odstartoval světový pohár cyklokrosařů.
Se zpožděním, ale přece. Na tradičním místě, v jihočeském Táboře, odstartoval světový pohár cyklokrosařů. Foto: Michal Červený
02 - Netradiční pohled. Sportovní areál Komora zažil už hodně bouřlivých závodů s parádní atmosférou. Tentokrát zůstal ale fanouškům cyklokrosu uzavřen.
Netradiční pohled. Sportovní areál Komora zažil už hodně bouřlivých závodů s parádní atmosférou. Tentokrát zůstal ale fanouškům cyklokrosu uzavřen. Foto: Michal Červený
03 - Krásný začátek dne. Junior Matěj Stánský slaví své první velké vítězství!
Krásný začátek dne. Junior Matěj Stánský slaví své první velké vítězství! Foto: Michal Červený
04 - V historicky prvním závodě světového poháru juniorek skončila Karolína Bedrníková na šestém místě.
V historicky prvním závodě světového poháru juniorek skončila Karolína Bedrníková na šestém místě. Foto: Michal Červený
06 - Největší naděje českého cyklokrosu. Junioři Matěj Stránský a Matyáš Fiala na stupních vítězů.
Největší naděje českého cyklokrosu. Junioři Matěj Stránský a Matyáš Fiala na stupních vítězů. Foto: Michal Červený
10 - Zutá galuska jedné z účastnic.
I cyklokros přináší svízelné okamžiky. Aneb zutá galuska jedné z účastnic úvodního dílu seriálu Světového poháru v cyklokrosu v Táboře. Foto: Michal Červený
11 - Úřadující mistryně světa Ceylin del Carmen Alvarado se tentokrát musela spokojit se stříbrem.
Úřadující mistryně světa Ceylin del Carmen Alvarado se v Táboře musela spokojit se stříbrem. Foto: Michal Červený
13 - Cyklistický multi-talent Tom Pidcock vteřinu před startovním výstřelem.
Cyklistický multitalent Tom Pidcock vteřinu před startovním výstřelem při úvodním podniku Světového poháru cyklokrosařů v Táboře. Foto: Michal Červený

14 - Tom Pidcock zdolává obávané překážky na táborské trati. Britský supertalent Tom Pidcock zdolává obávané překážky na táborské trati. Foto: Michal Červený15 - Českého reprezentanta Michaela Boroše vyřadil z boje o lepší umístění defekt krátce po průjezdu technickým depem. Českého reprezentanta Michaela Boroše vyřadil z boje o lepší umístění defekt krátce po průjezdu technickým depem. Foto: Michal Červený16 - Cyklistická superstar Wout van Aert skončil v Táboře na třetím místě. Belgičan Wout van Aert, cyklistická superstar, skončil v Táboře na třetím místě. Foto: Michal Červený17 - Belgičan Michael Vanthourenhout poprvé ve své kariéře na nejvyšším stupínku v elitní kategorii. Belgičan Michael Vanthourenhout poprvé ve své kariéře na nejvyšším stupínku v elitní kategorii. Foto: Michal Červený