Čeští jezdci ve 4.etapě v TOP 10

Autor: We Love Cycling ČR

Dnešní etapa závodu GARMIN TITAN DESERT 2019 byla rychlá i přes to, že její obtížnost byla hodnocená čtyřmi hvězdičkami z pěti. Vítěz José Lius Carrasco zvládl 119 km a 1031 výškových metrů za méně než čtyři hodiny, jeho průměrná rychlost byla přes 30 km/h. Čeští jezdci Marek Rauchfuss a Filip Adel zaostali o necelé čtyři minuty a vyjeli si tak umístění v elitní desítce.

Pau Salvá, který startoval do etapy v dresu lídra závodu, neměl dobrý den. Snažil se jet defenzivně, ale náznaky slabosti v jeho výkonu byly motivací pro jeho rivaly, kteří se svými útoky dlouho neotáleli. Mezi nejaktivnější závodníky, kteří vycítili příležitost získat drahocenné minuty na lídra celkové klasifikace, patřil například José Luis Carrasco, Josep Betalú, Haimar Zubelida i český závodník Marek Rauchfuss.

José Luis Carrasco ujel ze skupiny závodníků 30 km před cílem a náskok dokázal udržet, na rozdíl od Pau Salvá, který dnes přišel o dres lídra závodu a vypadl z TOP 5 celkové klasifikace. Nyní vede Josep Betalú o více než tři minuty před Guillem Muñozem, který dostál svým slovům ze včerejška, že se chce vrátit do čela závodu. Josep Betalú má dvě etapy před koncem pouze malý náskok, ale stejně jako v předchozích ročnících ukazuje svoji sílu. Na třetím místě celkového pořadí je Moisés Dueñas.

Marek Rauchfuss z týmu Škoda WeLoveCycling – Kross Bikeranch dojel na pátém místě a jeho týmový parťák Filip Adel z Škoda WeLoveCycling – Superior Velsbike na šestém. V celkovém hodnocení patří Rauchfussovi jedenácté místo. Na vedoucího Josepa Betalú ztrácí přes devatenáct minut. Adel je devatenáctý se ztrátou 1 h 43 min.

Marek Rauchfuss během 4.etapy Titan Desertu 2019.

Během první hodinky vykrystalizovala na čele skupinka asi deseti lidí a rozhodlo se zhruba 10 km před cílem, když došlo k rozhodujícím únikům. Mezi první a čtvrtou hodinou to byl spíš rychlejší přesun krajinou. Tento styl závodění mi moc nesedí. Tratě tady v Maroku jsou naprosto odlišné oproti všem závodům, které jsem dosud absolvoval. Nicméně šesté místo po předchozích dnech beru,“ komentoval Filip Adel své zatím nejlepší umístění.

Zítra na závodníky čeká nejdelší etapa a v rámci ní zpestření s názvem Škoda Challenge – náročný čtrnáctikilometrový výjezd v první třetině závodu. Na závodníka, který zdolá stoupání nejrychleji, čeká na vrcholu bodová prémie.