VM på landevei er i gang, og første øvelse på programmet var i går (Søndag 22. september) Det er en fullpakket uke, som avsluttes med herrer elite sin fellestart på neste søndag. 

[post-views]
Del:

Årets VM kjøres i Yorkshire i Storbritannia, og det blir fjerde gang VM avholdes i Storbritannia og 92. gang totalt. Norge stiller med et utrolig jevnt og sterkt lag, som kan være med å kjempe om medalje i nesten alle øvelsene.

Sykkel VM kan følges direkte på TV2

2019 UCI Road World Championships host locations.jpg

Følgende ryttere er tatt ut i den norske troppen til VM Landevei i Yorkshire 2019

Tempo K Junior, Mandag 23 september (14 km)

-Tuva Byberg, Stavanger SK
-Anne Dorthe Ysland, Gauldal SK

Tempo M Junior, Mandag 23 september (28 km)

-Fredrik Finnesand, Sandnes SK
-Johannes Staune-Mittet, Lillehammer CK

Tempo M U23, Tirsdag 24 september, (30 km)

-Tobias Foss, Lillehammer CK / UNO-X Norwegian Development Team
-Iver Johan Knotten, Tønsberg CK

Tempo K Senior, Tirsdag 24 september (30 km)

-Vita Heine, Fana IL Sykkel / Hitec Products – Birk Sport
-Katrine Aalerud, Vestby SK / Team Virtu Cycling Women

Fellesstart M Junior, Torsdag 26 september (147 km)

-Fredrik Finnesand, Sandnes SK
-Johannes Staune-Mittet, Lillehammer CK
-Tord Gudmestad, Stavanger SK
-Sakarias Løland, Ringerike SK
-Vegard Stokke, Glåmdal SK

Fellesstart K Junior, Fredag 27 september (92 km)

-Silje Mathisen, Halden CK
-Elise Marie Olsen, Halden CK
-Anne Dorthe Ysland, Gauldal SK
-Siste plass på laget står mellom Rikke Enstad eller Natalie Midtsveen (Uttaket blir tatt etter helgens ritt)

Fellesstart M U23, Fredag 27 september (193 km)

-Idar Andersen, Gauldal SK / UNO-X Norwegian Development Team
-Jonas Iversby Hvideberg, Fredrikstad SK / UNO-X Norwegian Development Team
-Tobias Foss, Lillehammer CK / UNO-X Norwegian Development Team
-Ludvig Holstad, Lillehammer CK / Joker Fuel of Norway
-Torjus Sleen, Tønsberg CK / UNO-X Norwegian Development Team
-Martin Bugge Urianstad, Stavanger SK / UNO-X Norwegian Development Team

Fellesstart K Senior, Lørdag 28 september (150 km)

-Susanne Andersen, Stavanger SK / Team Sunweb
-Stine Borgli, CK Victoria / FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
-Vita Heine, Fana IL Sykkel / Hitec Products – Birk Sport
-Ingvild Gåskjenn, Horten OCK / Hitec Products – Birk Sport
-Katrine Aalerud, Vestby SK / Team Virtu Cycling Women

Fellesstart M Senior, Søndag 29 september (285 km)

-Sven Erik Bystrøm, Stavanger SK / UAE Team Emirates
-Alexander Kristoff, Stavanger SK / UAE Team Emirates
-Vegard Stake Laengen, Asker CK / Uae Team Emirates
-Edvald Boasson Hagen, Lillehammer CK / Team Dimension Data
-Carl Fredrik Hagen, Sagene IF Sykkel / Lotto Soudal
-Amund Grøndahl Jansen, Nes SK / Jumbo-Visma

Mer info om rittet finnes her

Kilde: www.sykling.no

[post-views]
Denne nettsiden bruker cookies

Mer informasjon om behandling av dine personlige opplysninger gjennom cookies, og mer informasjon om dine rettigheter finner du i Informasjon om behandling av personopplysninger via cookies og annen webteknologi. Nedenfor kan du gi ditt samtykke til behandling av dine personopplysninger også for statistikk og analyse av brukeradferd.