Vas Blanka csapata kérésére mégsem indul a vb-n, a női Vueltán viszont ismét ott lesz

Szerző: WLC

A magyar klasszis az SD Worx prioritásait szem előtt tartva úgy döntött, az eredeti tervekkel ellentétben nem áll rajthoz az ausztráliai országúti világbajnokságon, helyette inkább a terepszezonra koncentrál. A jövő héten rajtoló női Vueltának viszont a tavalyi év után idén is nekivág.

Vas Blanka az előzetes tervek alapján ott lett volna a szeptember végi, wollongongi országúti világbajnokságon, méghozzá a felnőttmezőnyben, valamint az U23-as kategória legfőbb esélyeseként (hiszen tavaly a „nagyok” között fantasztikus negyedik helyet szerzett, éppen csak lemaradva a dobogóról). Így hát joggal vártuk nagyon a vb-t, ám Blanka a héten lehűtötte a kedélyeket: bejelentette, a várakozásokkal ellentétben mégsem lesz ott az ausztráliai mezőnyben. A még mindig csak húszéves magyar kedvenc az Eurosportnak meg is indokolta döntése okait, mint mondta: „Az SD Worxnek nem jelentett volna olyan sokat, ha nyerek egy érmet az U23-asok között, mint ha inkább a cross-szezonban teljesítek jól. Emellett az Európa-bajnokság kiemelt fontosságú számomra, az pedig november elején esedékes, tehát egyáltalán nincs messze. Így előtte inkább kisebb csehországi versenyeken igyekszem felvenni a ritmust, mert ha elutaznék a világ másik felére, az most extra terhet jelentene.”

Blanka hangsúlyozta, hogy a döntést ő maga hozta meg, senki sem „kényszerítette”, azt ugyanakkor nem is tagadta, hogy országúti csapata, az SD Worx az extraklasszis Anna van der Breggen sportigazgatóval együtt valóban megkérte, ha egy mód van rá, inkább gondolja át még egyszer a menetrendjét, különös tekintettel a rengeteg utazásra.

Blanka inkább a cyclocross-szezonra koncentrál (fotó: Facebook/Vas Blanka)

A sokoldalú, hegyikerékpárban olimpiai negyedik magyar kiválóság aszfalton legutóbb augusztus utolsó hétvégéjén versenyzett, akkor újabb top 10-es eredményt hozva a 8. helyen végzett a franciaországi Classic Lorient Agglomération – Trophée Ceratizit nevű viadalon. További jó hír, hogy mielőtt a magyar nemzeti ünnepen, október 23-án megkezdené a cyclocross-idényt a csehországi, tábori világkupaversenyen, még újfent rajthoz áll Spanyolországban a szeptember 7. és 11. között esedékes női Vueltán is. A Ceratizit Challenge by la Vuelta névre hallgató, idén már ötnaposra bővülő viadalon már tavaly is ott volt, akkor remekül teljesített: kvázi debütáló SD Worx-ös országúti nagy versenyén rögtön az összetett 9. helyén (a pontversenynek pedig a 11. helyén) zárt úgy, hogy a harmadik szakaszon a 6., a záróetapon pedig a negyedik pozícióban ért célba!

A női Giro után újabb rangos versenyen vehet részt (fotó: Facebook/Vas Blanka)

Borítókép: Facebook/Vas Blanka