Valter Attiláé a legjobb fiatalnak járó trikó

Szerző: WLC

Valter Attila szerezte meg a fehér trikót a februárban megrendezett Tour de Alpes Maritimes et du Var országúti versenyen. A magyar kerékpáros a CCC Team színeiben indult.

Az UCI 2.1-es kategóriájú Tour de Var verseny három szakaszból állt. Az első szakaszban Valter Attila többek között Nairo Quintana, Romain Bardet és Richi Porte előtt ért be a célba, ötödikként. A második szakaszon szintén szépen teljesített, a 14. helyen végzett, így a fiatalok versenyében megtartotta az első szakaszban megszerzett második helyet.

A harmadik szakasz nehezebb terepnek bizonyult: szétszóródott a mezőny az utolsó komoly emelkedőn. Valter Attila a 16. helyet szerezte meg, Julien Bernardot követően, 2 perc 49 másodperccel később ért célba.

A verseny összetett győztese Nairo Quintana lett, aki a második szakaszban vette át a vezetést, Valter a 10. helyen végzett. A legjobb fiatalnak járó trikót viszont a magyar versenyző kapta.

Forrás: bikemag.hu