Philippe Gilbert utolsó szezonjában ott akar lenni egy nagy verseny fináléjában

Szerző: Monica Buck

A 39 éves egykori világbajnok nem a könnyű győzelmeket hajszolja. A versenyszférában eltöltött 20 év után a belga egy nagy eseményen szeretne jó eredményt elérni pályafutása végén. Karrierje öt nagy versenyéből négyet megnyert, ezzel pedig bekerült a 6 olyan biciklis közé, akik majdnem tökéletes pályafutást tudhatnak maguk mögött.

A Procycling magazinnak adott interjújában Gilbert így nyilatkozott: „Pályafutásom talán 90 százalékát a WorldTour szinten töltöttem, a legjobb versenyzők ellen, és ezen nem most fogok változtatni. Nem akarok kis versenyeken indulni, csak azért, hogy nyerjek. Ha bekerülök a legjobb ötbe az Omloop Het Nieuwsblad-on, ahol a legjobbak ellen kell küzdeni, akkor már elégedett leszek.”

A belga azonban 2020 óta nem nyert versenyt, azóta, hogy visszatért a Lotto-Soudalhoz. A pandémia és egy sérülés is határozottan befolyásolta a teljesítményét.

„Két nehéz év volt, amit el akarok felejteni. Remélem az utolsó jobb lesz. Nem szeretem ezt a helyzetet, nem szeretek lemaradni, de meg kell küzdenem most ezzel, és igyekszem tapasztalatként tekinteni minden nehézségre. Sokat dolgoztam, de messze vagyok attól, ahol lenni szeretnék. Tavaly télen nagyon szenvedtem és a korom sem segít. Nagyon nehéz volt visszatérni, és nagyon hamar lement a szezon.”

Gilbert rengeteg versenyt megnyert pályafutása során, köztük négy jelentőset is: a Párizs-Roubaix, a Tour of Flanders, a Liége-Bastogne-Liége és az Il Lombardia bajnokának járó díjat is magáénak tudhatja. 2011-ben 17 futamot nyert, ezzel kétségkívül ez volt a legjobb szezonja. Mindezen kívül a La Vueltán is otthagyta a lába nyomát: hét szakaszgyőzelmet is megszerzett karrierje során. Bizonyította, hogy sokoldalúan tehetséges, és elismerően nyilatkozott szlovén kollégájára, akire szintén igaz ez.

“Pogačar a kivétel” – mondta. „Hallottam, ahogy Eddy Merckx beszél róla. Eddy-nek már sokszor mondták, hogy itt van az „új Eddy Merckx”, ötévente legalább egyszer biztosan. Azt hiszem, most viszont tényleg így van. Meg tudja nyerni a Grand Tour-okat, a klasszikusokat, februártól októberig, bármikor, bármit. És nagy különbségekkel nyer. Nem másodpercekkel, hanem percekkel. Azt hiszem, Pogačarban egy olyan kerékpárost találtunk, amilyen csak 50 évente születik.”

Szerinted igaza van? Írd meg kommentben!