Škoda CUP v Kyjově vyhrál Emanuel Piaskowy

Autor: We Love Cycling ČR

Druhý díl Českého poháru na silnici Škoda CUP 2019 se stal kořistí zahraničních závodníků. Ti obsadili kompletní stupně vítězů, když zvítězil Polák Emanuel Piaskowy, kterého na stupně vítězů doprovodili na druhém místě slovenský závodník Marek Čanecký a na třetím Stephan Pöll.

Odstartoval také cyklistický seriál horských kol NOVA Cup. Úvodní závod MITAS Hradec Králové patřil týmu Kross Bikeranch Team, když byl v mužích suverénní Marek Rauchfuss a mezi ženami vyhrála kategorii open Jana Pichlíková.

Škoda Cup v Kyjově

Trať Kyjovského Slovácka je velmi náročná, cíl je situován na vrcholu dvanáctiprocentního stoupání, podmínky navíc ztěžoval vítr a chlad. Už po několika kilometrech se objevily pokusy o únik, nicméně prozatím neúspěšně. Polák Emanulek Piaskowy rozhodl o svém vítězství až v samotném závěru, když cílem projel tři vteřiny před svými soupeři. Do žlutého dresu pro vedoucího závodníka se po druhém závodě Škoda CUPu 2019 oblékl Dominik Neuman (Elkov Author).

Polák Emanuel Piaskowy v cíli druhého závodu Škoda Cup v Kyjově. Foto: Josef Vaishar / Cycling.photography.

Celkové výsledky můžete vidět zde.

NOVA Cup 2019 odstartoval v Hradci Králové

V sobotu odstartoval po třetí v řadě v Hradci Králové cyklistický seriál horských kol NOVA Cup. Na trať se jako první v 9 hodin ráno vydali závodníci trasy A dlouhé 90 kilometrů. Peloton cyklistů vyjel z centra královéhradecké metropole až na okraj hradeckých lesů, kde závod oficiálně odstartoval.

NOVA Cup 2019, start závodu v Hradci Králové.

Z poloviny nová trasa závodu byla zpestřená o 12 kilometrů trailů v lesích a písníku Marokánka, s dřevěnými lávkami, prudkými sjezdy a výjezdy, kamenitými pasážemi a umělými vlnami. S nástrahami trasy si nejlépe poradil Marek Rauchfuss (Kross Bikeranch Team), který v samém závěru zdolal Jana Fojtíka v barvách týmu Force Fojtík Head Team. Na stupních je doplnil Rauchfusse kolega Michal Bubílek.

Vítěz závodu NOVA Cupu MITAS Hradec Králové Marek Rauchfuss na trati.

Na dlouhé trase A zvítězila mezi ženami úřadující mistryně ČR v XCM Jana Pichlíková, rovněž z týmu Kross Bikeranch Team, před loňskou vítězkou seriálu NOVA CUP Milenou Cesnakovou (Maloja – Rocky Mountain Team) a třetí Lenkou Fridrichovou (Ghost Team).