Sagan egészségügyi problémák miatt nem indult a Flandriai körversenyen, és feladta a Circuit de la Sarthe-ot is

Szerző: Siegfried Mortkowitz

A hétszeres Tour de France zöldtrikó-nyertes Peter Sagan egészségügyi problémák miatt visszalépett a Flandriai körversenytől – írta a L’Équipe nevű francia sport hetilap.

A TotalEnergies csapatának egyik munkatársa elmondta, hogy a háromszoros országúti világbajnokot vizsgálatoknak vetik alá, hogy megállapítsák fizikai problémáinak okát és a “méreganyagok megjelenését 200 kilométernyi tekerés után”. Sagan képtelen lett volna segíteni csapattársát, Anthony Turgis-t a 272 kilométeres versenyen. Ez volt az oka annak is, hogy a 32 éves szlovák versenyzőt a Gent-Wevelgem versenyen az utolsó emelkedő előtt kiejtették a versenyből.

Peter Sagan
Sagan a márciusi ‘E3 Saxo Bank Classic’ versenyen. © Profimedia

Sagant a Flandriai körversenyen francia csapattársa, Geoffrey Soupe helyettesítette. Helyette Sagan a kevésbé népszerű Tour de Sarthe-ra, az április 5-8. között megrendezésre kerülő négyszakaszos versenyre volt hivatalos, azonban ezt a versenyt sem tudta teljesíteni a lábában jelentkező fájdalom miatt. Sagan háta mögött egy nehéz év áll. Azzal kezdődött, hogy januárban másodszor is elkapta a koronavírust, ami miatt nem tudott időben elkezdeni edzeni. Ezután a Milánó-San Remo versenyen a váltójával akadt gondja, és a 92. helyen végzett, majd az E3 Saxo Bank Classic-on küzdött, ahol 68. helyen ért célba.

Az idei szezonban a legjobb eredménye a negyedik hely volt a Tirreno-Adriatico második szakaszán, de a következő szakasz előtt ki kellett szállnia a versenyből, miután gyomorrontás miatt megbetegedett. A Milano-Torino versenyen azonban ötödik lett, amit Mark Cavendish (Quick-Step Alpha Vinyl) nyert meg. Jelzésértékű, hogy ez a verseny mindössze 199 km-en keresztül zajlott. Fizikai problémái mellett Sagan nemtetszését fejezte ki a profi Tour jelenlegi versenyzői viselkedésével kapcsolatban is, a mai profi mezőnyt “totális anarchiának” nevezve.

A Het Nieuwsblad nevű belga napilapnak adott interjújában Sagan arra panaszkodott, hogy a versenyzők már nem húzódnak ki a mezőnyből, hogy kényelmi szünetet tartsanak, még akkor sem, ha nincs akció. “A pisiszünet egyszerűen már nem létezik” – mondta Sagan. “A Haut Varban újra ezt láttam. Régebben volt fix idő, amikor megálltunk együtt pisilni… Megértem, ha mondjuk a Flandriai körverseny vagy a Párizs-Roubaix döntőjében tekersz. De a verseny holtpontján? Nem veszítesz semmit azzal, ha megállsz egy kis időre.”

Sagan azzal folytatta, hogy a versenyzők már nem lassítanak, hogy a verseny vezetőjének pisi szünetet engedélyezzenek. “Először akkor vettem észre, amikor egy szakaszverseny vezetőjeként megálltam pisilni” – mondta. “Tovább támadtak, miközben ez régen egy pillanatnyi pihenőnek számított.” Nem ez az első eset, hogy a 2010 óta profi kerékpáros Sagan a tisztelet hiányára panaszkodik. Korábbi, 2015-ös és 2018-as interjúiban arról beszélt, hogy a versenyzők “csak magukra gondolnak”.